Tulevaisuuden tutkimuksen seura ry

Hallituksen kokoonpano 2013

 

Osoite

Puheenjohtaja

Sirkka Heinonen, professori, FT
sirkka.heinonen[at]utu.fi
2012-2013

Tulevaisuuden tutkimuskeskus, Turun kauppakorkeakoulu, Korkeavuorenkatu 25 A 2, 00130  Helsinki

Varapuheenjohtaja

Pääsihteeri

Hazel Salminen, FM
toimisto[at]futurasociety.fi

Tulevaisuuden tutkimuksen seura, PL 378, (Eerikinkatu 28, 5. kerros), 00101 Helsinki

puh. 040 5028672

Varsinaiset jäsenet
Olli Hietanen, kehitysjohtaja, VTM
olli.hietanen[at]utu.fi
2012-2013
Tulevaisuuden tutkimuskeskus, Turun kauppakorkeakoulu, Rehtorinpellonkatu 3, 20014 Turun yliopisto
Juha Kaskinen, johtaja, VTT,
juha.kaskinen[at]utu.fi
2013-2014
Tulevaisuuden tutkimuskeskus, Turun kauppakorkeakoulu, Rehtorinpellonkatu 3, 20014 Turun yliopisto
Auli Keskinen, FT, VTK
auli.keskinen[at]iki.fi
2012-2013
puh. 040 5445283
Sofi Kurki, projektitutkija, sofi.kurki[at]utu.fi
2013-2014
Tulevaisuuden tutkimuskeskus, Turun kauppakorkeakoulu, Korkeavuorenkatu 25 A 2, 00130  Helsinki
Osmo Kuusi, FT, dosentti
osmo.kuusi[at]utu.fi
2011-2012
Aleksi Neuvonen aleksi.neuvonen[at]demos.fi
2012-2013
Demos Helsinki
Marja-Liisa Viherä, FT
maijav[at]mac.com
2012-2013
Markus Vinnari
markus(at)vinnari.fi
2013-2014
Varajäsenet

Toni Ahlqvist
toni.ahlqvist(at)vtt.fi
2013-2014

Riitta Hakulinen, riitta.hakulinen[at]hamk.fi
2012-2013

Leena Ilmola
ilmola[at]iiasa.ac.at
2013-2014

International Institute for Applied Systems Analysis, Wien

Hannu Kalajoki, hkalajoki[at]gmail.com
2012-2013
Rauno Kuusisto
rauno.kuusisto[at]mil.fi
2013-2014

Puolustusvoimien teknillinen tutkimuslaitos, PL 10, 11311 Riihimäki

Jenni Linturi, jenni.linturi[at]otavanopisto.fi
2012-2013
Ana Nuutinen, taiteen tohtori ana.nuutinen[at]helsinki.fi
2012-2013
Kotitalous- ja käsityötieteiden laitos, PL 8 (Siltavuorenpenger 10), 00014 Helsingin yliopisto

Tapio Rantala, tutkija
tapio.rantala[at]helsinki.fi
2013-2014

Metsäekonomian laitos, PL 27 (Latokartanonkaari 7), 00014 Helsingin yliopisto

Hallituksen pöytäkirjojen tiivistelmiä:

v. 2010