Paikallistoimintaryhmät

Tulevaisuuden tutkimuksen seuralla on 13 paikallistoimintaryhmää ympäri Suomea. Ryhmät järjestävät mm. keskustelutilaisuuksia ajankohtaisista aiheista. Toimintaryhmien tilaisuuksista ilmoitetaan Futurinfo-jäsenkirjeissä, ryhmien kotisivuilla ja sähköpostilistoilla.

Paikallistoiminnan periaatteita

Paikallistoimintaryhmä Yhteystiedot
Helsinki - Tutuhesa

Toimintaryhmän lista

Tutuhesan vetäjätiimi:
Matti Leskinen, matti.leskinen(at)iki.fi, 040 5116 223
Pentti Räsänen, pentti.rasanen(at)kolumbus.fi
Päivikki Telenius, paivikki.telenius(at)gmail.com
Arto Salmela, artoslm(at)saunalahti.fi
Chris Kylander, chris.kylander(at)suomi24.fi
Reijo Korhonen
Hannu Kalajoki

Hämeenlinnan toimintaryhmä Riitta Hakulinen, riitta.hakulinen[at]hamk.fi
Hämeen ammattikorkeakoulu, Hattelmala
Puh. 040 5929 089
Vetäjätiimiin kuuluvat myös:

Heikki Lintala/Vise Consulting (p. (03) 653 7970, 0500 476 484, vise[at]sci.fi
Anne Laakso, anne.laakso(at)hamk.fi, Hämeen ammattikorkeakoulu
Joensuu Pekka Sillanpää, pekka.sillanpaa[at]hotmail.com
Puh. 040 8215531, 045 340 7130

Joensuun ryhmä etsii uusia aktiiveja - jos olet kiinnostunut toiminnasta Joensuun alueella, ota yhteyttä Pekka Sillanpäähän!

Kuopion toimintaryhmä Ari Paanala, ari.paanala[at]gmail.com
Puh. 0400 579 016
Kuopion ryhmä etsii uusia aktiiveja - jos olet kiinnostunut toiminnasta Kuopion alueella, ota yhteyttä Ari Paanalaan!
Kymenlaakson toimintaryhmä Harri Kivelä, harri.kivela(at)kouvola.fi
puh. 02061 58833
Lahden toimintaryhmä Soili Saikkonen, Lahden ammattikorkeakoulu, Innovaatiokeskus, puh. 044 708 0156, soili.saikkonen[at]lamk.fi
Vetäjätiimiin kuuluu myös
Jukka Ilmonen, jukka.ilmonen(at)lamk.fi
Mikkeli Jenni Linturi, jenni.linturi[at]otavanopisto.fi , Otavan Opisto,
puh. 040-7214779
Oulun toimintaryhmä

Tiina Gallèn, tiina.gallen[at]oamk.fi
Oulun seudun ammattikorkeakoulu
puh. (08) 3126810, 050 3677253

Vetäjätiimiin kuuluvat myös Arja-Sisko Holappa (arja-sisko.holappa(at)avi.fi) ja Aila Paaso (aila.paaso(at)oamk.fi).

Porin toimintaryhmä
Satakunnan Klubi
Heikki Rantala, heikki.rantala[at]dnainternet.net ja Jyrki Kangas, jyrki.kangas[at]porijazz.fi
Rovaniemi Rovaniemen toimintaryhmä etsii uutta vetäjää, ota yhteyttä osoitteeseen toimisto@futurasociety.fi
Ruovesi-Jämsä = Keski-Suomi Jämsä: Anne Hakala, anne.hakala[at]jamk.fi, 040 8288314

Ruovesi: Risto Mikkola, risto.mikkola[at]ruovesi.fi
puh. 040 7089816

Seinäjoki Ari Virkamäki, ari.virkamaki[at]seamk.fi
puh. 040 8302373, sekä Matti Voutilainen
Tampereen toimintaryhmä Markus Vinnari, markus(at)vinnari.fi ja
Päivi Ojanen (paivi.ojanen(at)mll.fi), p. 040 75 98894.
Turun toimintaryhmä Tiedotusvastaava Sanna Tulonen, sannatulonen(at)hotmail.com sekä muut tiimiläiset:
Ilpo Alvesalo, ilpo(at)alvesalo.com, puh. 050 3040811
Jussi Lehtonen, jussi.lehtonen(at)utu.fi, puh. 041 4444426 ja Karoliina Autere, kmaute(at)utu.fi

Ilmoittaudu Tutu-Turun sähköpostilistalle lähettämällä pyyntö Sanna Tuloselle.